Dzień Makaronu

Dnia 24 października w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia sensoryczne z lekko chłodnym i w dodatku pachnącym makaronem. Kolorowy makron rozłożony był w dużych pojemnikach tak, by dzieci same mogły go mieszać.  Dzieci przekładały makaron z miski do miski szczypcami, łyżkami , ćwicząc przy tym motorykę małą. Bawiły się nim udając zabawę w kuchni i gotowanie kolorowego spaghetti. Długi kolorowy makaron zamienił się też w dżdżownice, dzieci dosypywały do niego mąkę i bawiły się w chowanie robaczków. Przesypywały też go przez rolki po papierze toaletowym, lejki, zabawki do piaskownicy. Wyobraźnia dzieci nie miała granic. Jak widać na zdjęciach do pojemników z makaronem można też było wejść nogami i świetnie się w nim bawić. Ale największą radość sprawił dzieciom fakt, że można się było brudzić do woli.