Dzień Dyni

dzien-dyni.jpg

27 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami.Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

smart
smart

smart
smart
smart
smart

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast