Dzień Drzewa

3502_dzien_drzewa.jpg

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. W grupie Tygryski tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na zielono. Dzieci w trakcie zajęć poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Następnie  przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!”Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.