Dzień Babci i Dziadka

PART_1547998526062.jpeg

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu –  to święto naszych kochanych babć i dziadków. Ta wyjątkowa uroczystość na stałe zapisała się w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez. W tym roku Dzień Babci i Dziadka został zorganizowany 18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Na wstępie wychowawczyni Joanna Marzec przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła naszym dostojnym gościom serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Na zakończenie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kalendarze.To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy !!!

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast