Dzień Babci i Dziadka

DSC_0003-1-1280x854.jpg

” Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,

dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się każdemu dziecku z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Są to osoby, które zajmują szczególne miejsce w serduszkach każdego wnuka. Dlatego też Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym Przedszkolu bardzo uroczyście. Dnia 17 stycznia przedszkolaki zaprosiły swoje kochane Babcie i drogich Dziadków do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na tę niezwykłą uroczystość. Dzieci już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym show artystycznym “Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent”. Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łza w oku. Po części artystycznej wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonane laurki z życzeniami i zaprosiły gości na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

 

 

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast