Bal karnawałowy

indeks-1.jpg

Karnawał to dla  przedszkolaków czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją dostarczającą dzieciom wielu przeżyć i radości. Tak też było 19 stycznia  w naszym Przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca na sali pojawił się gość specjalny, nasze Przedszkole odwiedził bowiem Mikołaj z prezentami.   Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast