Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej “Szkoła pamięta”.

SzkolapamietaLOGOTYP-1-1280x905.jpg

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich , jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski chce uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności , szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.  Dlatego też zrodził się pomysł, aby w roku ważnych wydarzeń – 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zorganizować akcję “Szkoła pamięta”. Polega ona na zorganizowaniu w szkołach, przedszkolach, placówkach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności ma przypaść na 25 października 2019 r – ostatni piątek przed 1 listopada. Nasze przedszkole postanowiło włączyć się do tej akcji. W ramach tej akcji:

  • odwiedzimy groby  osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności,
  • odwiedzimy lokalne miejsca pamięci i zgłębimy ich historię,
  • zapalimy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej,
  • posprzątamy bezimienne i opuszczone groby i zapalimy na nich znicze.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast